Magdalena Kapela

Realizuję siebie poprzez sztukę

Artystka, malarka, absolwentka wydziału artystycznego na kierunku Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jej prace zachwycają, inspirują i intrygują, nie pozwalając przejść obok obojętnie. Prezentowane w telewizji oraz podczas wielu wystaw obrazy, znajdują się w prywatnych kolekcjach na terenie naszego kraju, jaki i w tych międzynarodowych. Oferowana przez nią sztuka jest wielokierunkowa. Magdalena tworzy malarstwo sztalugowe, portrety, grafiki, murale, co czyni z niej artystkę wszechstronną. Ostatnio jej znakiem rozpoznawczym są malowane złotem obrazy na czarnym tle. Są one połączeniem malarstwa i podróżowania, gdyż powstają w Barcelonie, Paryżu, Rzymie oraz Dubaju i USA. Podróże są dla Magdy esencją życia, nie wyobraża sobie, że mogłaby udać się w jedną z nich bez płótna i farb.
W jej obrazach bardzo często pojawia się temat miłości. Miłość jest wszechobecna, jest najsilniejszym uczuciem i ma ogromną moc. Naszym najważniejszym zmysłem – wzrokiem, przyciągamy to na co patrzymy i na czym się koncentrujemy. Wizualizacja miłości za pomocą obrazów jest potężną afirmacją. Dlatego jej prace o tematyce miłości mają tak wielu odbiorców.
Zamiłowanie do piękna narodziło się w Magdalenie już w dzieciństwie, od najmłodszych lat doceniała klasę, dobry styl i luksus. Jej wielką inspiracją i mentorką stała się nauczycielka od plastyki, która pobudziła w niej chęć do realizowania siebie za pomocą sztuki. Dzięki niej Magda trafiła do liceum plastycznego. Będąc na drugim roku pokazała swoje prace profesorom na „plenerze malarskim” i usłyszała słowa zachwytu. Wtedy po raz pierwszy naprawdę zrozumiała, że sztuka to jej życie. Uwierzyła, że przez malarstwo potrafi nadać czemuś sens i wyrazistość.
Jako jedyna kobieta w Polsce wprowadziła sztukę do przemysłu, malując osobiste dzieła na silosach w strefie wybuchu. Jest autorką portretu Ś.P Profesora Zbigniewa Religi, który zdobi jego gabinet w Szpitalu w Zabrzu.
Magdalena żyje i tworzy, kierując się coraz częściej intuicją. Wszystko, co chce przekazać poprzez sztukę, musi mieć swój wymiar i styl. Swoją pracę traktuje zadaniowo, nie pozwala sobie na rutynę. Prowadzi firmę, uprawia sport – boks, udziela się w fundacjach, regularnie wspiera projekty charytatywne.
Motywuje mnie…?
Codzienna kreatywność, którą czerpię z podroży.
Najważniejsza w życiu jest..?
Miłość.
Codziennie o poranku…?
Patrzę na góry, pije kawę i dziękuję za to co mam. Uśmiecham się do siebie i świata.
www.magdalenakapela.pl

❤️
Może i Ty do nas dołączysz?
Może kobiety potrzebują Twojej historii?
Może potrzebują Ciebie jako Inspiracji?
Może warto…
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!
Dochód z licytacji i darowizn od sponsorów przekazany zostanie na rzecz Fundacji Prawo Kobiet i utworzenie mobilnego LEXbusa, w którym prawnik i psycholog będą udzielać darmowych porad prawnych i psychologicznych kobietom w gminach na określonej trasie przejazdu.